Hrad Liptov

V nedeľu 22. apríla sa stal v krásnom počasí cieľom našej túry hrad s viacerými názvami Starhrad, Veľký hrad, Liptov, Sielnický hrad, ktorý je najvyššie položeným hradom na Slovensku. Hrad je postavený na vrchu Sestrč vo výške 993 m.n.m..

Výstup na hrad nás všetkých prekvapil od samého začiatku svojou strmosťou, keď v priebehu viac ako štyri kilometrovej cesty nebola skoro žiadna „rovinka pre zdravie“. No a aj samotné zakončenie, keď sme výstup na hradnú plošinu museli prekonávať skoro ako stredovekí dobyvatelia hradov po rebríku.

Potom ale prišlo veľmi príjemné prekvapenie vo veľkosti hradnej plošiny, na ktorej sa nachádzajú len zbytky hradných múrov. Nech sme sa pozreli na ktorúkoľvek stranu, výhľad bol nádherný.

Každý si našiel svoje miestečko na oddych a mohli sme začať doslova „piknikovať“. Bohaté zastúpenie mali tentoraz detičky, takže sme si skutočne pripadali ako na rodinnom výlete. Určite, že vynikajúcu pohodu umocnilo predovšetkým veľmi príjemné počasie a tak sme odchod z hradu stále odkladali.

No, a ako by to bolo, keby sme sa na záver aspoň na chvíľu nenamočili do teplej minerálnej vyvieračky nad Kalamenami. Odvážnejší sa ponorili celí a menej odvážni si ponorili aspoň nohy, aby sa takto zbavili únavy z výstupu.

Všetci určite budeme na tento výstup dlho spomínať len v dobrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*