Silvestrovský výstup

Cieľ nášho silvestrovského výstupu sme  presne určili až ráno pri stretávke pred kultúrnym domom. Pôvodne plánovanú vychádzku po rázcestie Račkovej a Jamníckej doliny sme predĺžili až po Prostredné.

Snehu bolo v Úzkej doline poskromnejšie, ale kráčalo sa dobre, až na menšie ľadové úseky. No a na cestu z rázcestia po Prostredné sme si nemohli sťažovať.

Predpoveď meteorológov sme mali naštudovanú, dážď bol očakávaný až okolo jednej, preto sme tomu prispôsobili aj pohyb. Na rázcestí sme sa stretli s členmi klubu turistov z Liptovskej Kokavy, ktorí sa vybrali ku ich kolibke pod Pustým žľabom v Jamníckej doline. Hneď sme ich samozrejme pozvali na naše posedenie.

V očakávaní dažďa sme sa moc na Prostrednom nezdržali. Vybehli sme ešte pozrieť prvú lavínu tejto zimy, ktorá spadla zo žľabu medzi Nižnou Magurou a Ostredkom. Fotografia na pamiatku a návrat.

Predpoveď meteorológov bola presná. Po nasadnutí do áut začalo mrholiť, čo nám už vôbec nevadilo, lebo sme sa všetci tešili na posedenie v pohostinstve U Líbika a tentoraz pre zmenu na fazuľovicu, ktorú nám pripravila Janka Balažicová.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*