Bystrá lávka (2297 m.n.m)

Bystrá lávka je štrbinou resp. úzkym vysokohorským priechodom v Soliskovom hrebeni vo Vysokých Tatrách medzi Bystrými hrbmi a Bystrými vežičkami.

Pri zostavovaní plánu akcií klubu na tento rok na výročnej schôdzi sa túra Mlynickou dolinou cez Bystrú lávku do Furkotskej doliny umiestnila podľa záujmu členov až na pätnástom mieste. Napriek tomu sme sa 18. septembra traja členovia pre túru rozhodli. Dôvod nášho rozhodnutia bol jednoduchý. Túra chýbala do úplného „tatranského portfólia túr“ Vladovi, preto sme sa s Milanom  radi k nemu pridali.

Predpovedané počasie malo byť o niečo lepšie. Oblečenie sme však mali dostatočné a tak nám ani nižšia teplota moc nevadila. Keby bolo hmly pri prechode lávkou menej, bolo by nás to určite potešilo a výhľad do dolín by bol zahrial. Nuž ale hlavne, že nepadla ani jedna kvapka dažďa.

Išli sme  popri siedmych plesách a krásnom tridsať metrov vysokom vodopáde Skok. Poctu sme symbolicky vzdali obetiam havárie vrtuľníka MI 8, ktorý v júni 1979 havaroval pri záchrannej akcii  v Mlynickej doline pod Capím plesom. Pri havárii zahynulo päť členov Horskej služby a dvaja členovia posádky vrtuľníka.

Túra celkom merala 13,5 km s celkovým prevýšením 1033 m.

Najväčším potešením bol fakt, že Vladove „tatranské portfólio túr“  je po nej úplné.☺

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*