Poľský vrch Swinica 2301 m.n.m

 

Až na druhý pokus nám dovolila poľská krásavica Swinica (2301 m.n.m), aby sme sa z jej vrcholu pokochali veľkoleposťou pohľadu na okolité štíty Tatier a krásu nádherných plies poľskej doliny Pieciu stawów polskich (Päť poľských plies)

Dňa 3. júla štvoricu našich členov Janku, Milana, Jara a Ľuba z Liptovského košiara v Tichej doline vrátil späť nepríjemný dážď.  24. júla nám malo podľa predpovede počasie do obedu priať a tak štvoricu doplnil Michal a zavčasu ráno sme sa vydali na túru.

Už pred trištvrte na osem sme boli na Kasprowom vrchu a krátko po deviatej sme sa kochali výhľadom zo Swinice, ktorá sa nám ukázala skutočne v plnej kráse.

Swinica je začiatkom známej Orlej prte a keďže sme mali dostatočnú časovú rezervu a predpoveď tento raz meteorológom vychádzala, rozhodli sme sa nevracať rovnakou cestou, ale sme cez Záwrat pokračovali pod Malý kozí vrch, z ktorého sme popri Zadnom poľskom plese a Čiernom poľskom plese prešli po doline Piatich poľských plies pod Hladké sedlo. Cez sedlo sme sa prehupli do sedla Závory a Tichou dolinou sme sa vydali späť ku bicyklom ukrytým na Liptovskom košiari. To sme už na čierne mraky na  oblohe pozerali s rešpektom, lebo dážď sa mohol spustiť každú chvíľu.

Počasie však vydržalo a už o pol druhej, sme po rýchlej jazde na bicykloch, rozoberali krásu túry v pohostinstve U Líbika.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*