CYKLOKORYTNIČKA

Cyklotúru sme pôvodne plánovali na nedeľu, nepriaznivé počasie však rozhodlo inak a štvrtok 28. septembra bol priam ideálny.

Našim cieľom bola CYKLOKORYTNIČKA, ako ju tvorcovia oficiálne nazvali. Vedie po telese bývalej úzkorozchodnej železnice z Ružomberka do Korytnice. Trasa začína v Ružomberku na Šoltýsovej ulici a končí v Korytnici. Povrch trasy je rôzny a strieda sa asfalt s pevným štrkovitým podkladom. Na troch miestach sme museli byť obzvlášť opatrní, lebo trasa križuje hlavnú cestu na Donovaly.

Na túru sme sa vydali šiesti a ani jeden z nás nemal cestou žiadny problém. Občas sme z bicyklov zišli, ale len preto, aby sme sa odfotili. Prvou našou zastávkou bola odbočka na Brankovský vodopád, ktorý sme v minulosti s klubom už navštívili. Pri Liptovskej Osade sme obdivovali zásek do skaly, ktorá stála v ceste úzkorozchodnej železnice a chvíľu sme postáli pri turistickej odbočke na Malý Zvolen. Posledný prechod cez cestu a potom nasledovalo už len mierne záverečné stúpanie do Korytnice, ktoré sa trochu zvýšilo pri napojení na štátnu cestu. Aj to sme však bez problémov prekonali.

Korytnica nám všetkým učarovala. Vynikajúca minerálna voda z prameňov Žofia, Anton a Jozef nám určite chutila viac ako pivo.☺ Len ani jeden z nás nemal dobré slovo na všetkých tých „nenažraných privatizérov“, ktorí priviedli tak krásne kúpele do súčasného katastrofálneho stavu.

Po viac ako hodinovom posedení pri prameni Žofia sme sa vydali na cestu späť, aj keď sa nám z toho krásneho prostredia a príjemného ticha vôbec nechcelo odísť.

Cyklotúra merala celkom 46,4 km a prekonali sme 508 výškových metrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*