Jánska vatra

Z organizačných príčin sme o niečo skôr zapálili Jánsku vatru už v sobotu 20. júna.

Pre postavenie a zapálenie sme zvolili osvedčené miesto na Kubovom vŕšku. Po minuloročných skúsenostiach sme začiatok znovu naplánovali na skoršiu hodinu a vatru sme zapálili po programe členov DS KLÁSOK už o štvrť na sedem.

Naši hasiči ako obyčajne nesklamali a prihotovili vatru zo suchého dreva už vo štvrtok, keď sme členovia KPTL vykosili miesto, na ktorom sme pálenie naplánovali.

Spoločne s hasičmi a divadelníkmi, ako aj starostom obce Pribylina sme zabezpečili občerstvenie pre všetkých, ktorí na pálenie plánovali prísť. No a potom už ostala pre nás len jedna starosť, sledovať predpovede počasia. Ako obyčajne každý portál predpovedal iné. Nakoniec však vyšla predpoveď SHMÚ, ktorá bola pre nás ideálna a počasie celý čas bolo ako „vymodlené“.

Čo povedať o priebehu pálenia vatry ? Kto prišiel neoľutoval. Bola to opäť vydarená  akcia. Kiež by mal pravdu predseda KPTL, ktorý v príhovore uviedol prianie, aby bola jedenástou reprízou a nie derniérou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*