Brigádnický deň

Nedeľa 28. mája bola pre  nás určite s prívlastkom brigádnická a to hneď na dvoch miestach. Kým členky klubu riadili a pripravovali na letnú sezónu chatku klubu v Autokempingu Račkova dolina, siedmi členovia sme sa vydali do Račkovej doliny, aby sme opravili strechu koliby pod Klinom a celú kolibu znovu natreli.

Strechu na kolibe sme vymenili za novú v lete roku 2012. Drsné počasie v doline, ale aj  zub času sa však na streche podpísali, na pár miestach začala pretekať, preto sme prehnité dosky vymenili za nové. Celú strechu sme aj natreli. Niektorí návštevníci koliby sa nevedia zbaviť hlúpeho návyku a považujú za potrebné vyryť deň návštevy, ako aj svoj monogram, na zrub alebo štít koliby, čím ale znehodnocujú jej celkový vzhľad. Preto sme museli okrem strechy natrieť aj zrubovú časť a štíty a samozrejme aj komárnik  Dosky a náterovú hmotu nám poskytlo Pozemkové spoločenstvo Bývalých urbarialistov v Pribyline.

Členky klubu spolu s Vladom a Dušanom zatiaľ skončili s riadením chatky a po našom návrate z doliny sme si všetci mohli hneď pochutnať na pečenej klobáse, pričom celý ketering zabezpečila ako obyčajne Janka. Domov sa nám po skončení brigády ani moc nechcelo, lebo slniečko príjemne hrialo a stále bolo o čom rozprávať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*