Vysokohorský beh cez Klin (2176 m.n.m)

V sobotu 12. septembra bol uskutočnený jubilejný 10. ročník Vysokohorského behu cez Klin (2176 m.n.m). Preteky organizujú horolezci z IAMESu z Liptovského Hrádku spolu s našim klubom a od roku 2009 s Horskou záchrannou službou.
O pol desiatej sa na štart v autokempingu v Račkovej doline postavilo 47 pretekárov, ktorí spoločne vyštartovali na náročnú trať v dĺžke 20,5 km s prevýšením 1280 m. Najstarším z nich bol šesťdesiatdeväť ročný Poliak Matej Mojzysek.
Absolútnym víťazom sa stal Matej Petrovič zo Závažnej Poruby časom 02:10:20 h.
Členovia nášho klubu zabezpečovali občerstvovačku pri kolibe pod Klinom (Eržika a Vierka), kontroly v traverze ku Račkovým plesám (Milan a Vlado), pri Račkových plesách (Miško, Evka, Roman a Milan), na Račkovom sedle (Janka, Michal a Jaro) a pomoc pri varení gulášu (Dušan).
Ráno nám počasie ukázalo dosť drsnú tvár, ale potom sa umúdrilo a po skončení pretekov bolo už veľmi príjemné. Zahriali sme sa pri zvážaní, keď sa nás do auta nasáčkovalo „no dosť“ a potom pri dobrom guláši v kempingu. Bola to nádherná akcia a všetci sme boli radi, že sme sa mohli na nej zúčastniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*