Jubilejná Bystrá – 50. ročník

Aj keď je to k neuvereniu, ale v nedeľu 6. septembra bol uskutočnený jubilejný 50. ročník výstupu na najvyšší vrch Západných Tatier Bystrú (2248 m.n.m).
Pre nás pribylinských turistov je výstup obzvlášť blízky, lebo jeho zakladateľmi boli Pribylinci Daniel a Belo Račkovci. Práve na počesť nášho bývalého člena Daniela Račku sme sa rozhodli zúčastňovať sa výstupu každoročne.
Žiaľ zákonitosti prírody sa oklamať nedajú a práve prvá dekáda septembra je charakteristická tým, že aj keď je ešte kalendárne leto, príde ochladenie a obyčajne na hrebeňoch Tatier napadne prvý sneh. Po krátkom čase však sneh zmizne a prídu najkrajšie dni pre turistiku. Tak len dúfajme, že prídu aj v tomto roku.
Väčšina našich členov mala iné akcie, takže účasť bola minimálna. Len Milan s Michalom. A výstup ? Sneh, dážď, vietor a žiadny výhľad, teda až na pár „fúg“, keď vietor rozvial hmly. A o teplote na vrchole najlepšie svedčí námraza na vrcholovej tyči. Ale aj tak sme boli radi, že sme tradíciu dodržali a tým si uctili pamiatku zakladateľov pochodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*