Jánska vatra

Spolu s dobrovoľnými hasičmi sme sa veľmi tešili na už siedmu jánsku vatru na Stráni, ktorú sme sa rozhodli tento rok zapáliť v sobotu 25. júna. K jej príprave sme  pristupovali, skutočne zodpovedne, keď drevo na ňu museli hasiči priviesť až spod Prostredného v Račkovej doline a krátky program tentoraz pre zmenu nacvičili naši členovia pod taktovkou Táni Beharkovej.

Sedem dní pred pálením vatry nespadla ani kvapka dažďa. Aj keď sme si dážď všetci veľmi želali, v kútiku duše sme verili, že cez vatru pršať nebude. No a zmýlili sme sa. Krátko pred zapálením zasvietilo na Pribylinu slniečko a ukázala sa nádherná dúha, čo nám dalo akú takú nádej. Dážď začal padať poriadne a so silným vetrom súčasne so zapálením vatry. Takže sme sa po krátkej porade rozhodli pre bezpečnosť radšej zo stráne presťahovať do pohostinstva U Líbika a vatru zahasiť.

Čo k tomu povedať ? Dážď je požehnanie a aj keď sme zmokli a museli od vatry predčasne odísť, myslím, že sa nenašiel nikto, kto by sa na dážď hneval. Veď šesťkrát bolo počasie ku nám pri pálení vatry prajné.

Tak dovidenia budúci rok v nádeji, že nepriazeň počasia sme už hádam vyčerpali.☺.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*