Deň obce Pribylina

V nedeľu 12. júna začal v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline nový dlhodobý program „Ty, domovina moja“, v rámci ktorého by sa mali  postupne prezentovať všetky obce Liptova. Keďže už v samotnom názve múzea je Pribylina, je len samozrejmé, že naša obec ako prvá dostala možnosť svojej prezentácie.

Obcou sme boli oslovení aj my turisti, aby sme prezentovali krásy prírody našej obce. Túto úlohu sme považovali nie za povinnosť ale za česť, že sme jednou zo štyroch organizácií v obci, ktorej sa možnosť prezentácie dostala.

Na troch paneloch sme priblížili návštevníkom krásy pribylinských dolín Račkovej, Bystrej a Kamenistej, Náučný ovčiarsky chodník v Račkovej doline a samozrejme všetky pribylinské NAJ… . Nie všetci Pribylinčania o týchto NAJ… vedia, preto fotografie z výstavných panelov neplánujeme hneď demontovať, ale panely chceme na určitú dobu vystaviť v predsálí kultúrneho domu.

S veľmi dobrou odozvou sa stretol Jankin nápad na turistický kvíz a následnú tombolu pre najmenších návštevníkov múzea. Ich záujem a najmä radosť, nás skutočne všetkých prekvapili.

Po skončení tohto aj pre nás sviatočného dňa sme si mohli za našu činnosť a dobrý pocit z celej akcie poďakovať.

Ako organizátori bezplatnej tomboly sme povinní zverejniť  vyžrebovaných, preto to robíme s radosťou aj s ich fotografiami.

  1. cena: Radko Tomašík
  2. cena: Emka Matejbusová
  3. cena: Dorotka Gajdošová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*