Chočskými vrchmi

Počasie 1. októbra pri túre Chočskými vrchmi nám bolo mimoriadne naklonené. Svojimi možnosťami ešte znásobilo krásu celej túry, ktorá nebola až tak fyzicky náročná, za to bola celá pretkaná nádhernými pohľadmi.

Najprv nás očarila krása rannej inverzie na dolným Liptovom, kde sa ako loď na mori, vytŕčala z oblakov len veža nad Havránkom. Potom nám svojimi bielymi kresbami pripomenula námraza v tieňoch, že je už jeseň. Pravnáč (1206 m) nás však vďaka teplotnej inverzii privítal príjemným teplom a krásnym výhľadom.

Po strmšom výstupe na Pravnáč sme si oddýchli na zvážnici až pod vrch Lomné. Cestou na Lomné sme mali ako na dlani celú bicyklovú cestu Oravou, ktorú sme absolvovali v auguste. Pri pohľade zhora sa zdala celkom nenáročná.

Najvyšší bod túry Lomné (1276 m) nám neposkytol žiadny výhľad, ale sediac na vyhriatych kmeňoch stromov, sme sa aspoň občerstvili.

Prudšie klesajúca zvážnica a lesný poľovnícky chodník nás priviedli na záverečný bod našej túry Čerenú skalu. Tých z nás, ktorí tu boli po prvý raz, krásou pohľadov z nej priam očarila. Najviac asi Lenku, ktorá to aj krásne „indiánskym spôsobom“ skomentovala.

Po nasýtení sa pohľadmi na Liptov, už len trochu nepríjemne klesajúci chodník a v Liptovskej Anne sme sa všetci zhodli na tom, že to bola opäť krásna turistická akcia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*