Veľkonočný výstup

Po trojročnej prestávke sme sa znovu rozhodli vydať na  Veľkonočný pondelok ku kolibke pod Klinom. Keď sme boli pri nej naposledy v roku 2019, bolo nás dvanásť. Tento rok našlo chuť vydať sa na cestu ku nej len päť našich členov.

Už po vystúpení z auta pri ATC sme sa rozhodli plánovaný výstup skrátiť. Predpoveď počasia meteorológom tentokrát nevyšla  a privítal nás dážď so snehom. Keď sme však vyšli na Nižnú lúku dážď trochu ustal a tak sme sa rozhodli pokračovať ďalej. Nakoniec sme to „dotiahli“ až pod Sigoť, kde sme si určili definitívny cieľ našej dnešnej cesty a to kolibu na Sigoti. Naposledy sme pri nej boli s členmi klubu 14. júna 2009. Je to takmer k neuvereniu, ale od poslednej návštevy uplynulo celých 14 rokov.

Aj keď nás koliba prichýlila prívetivo, moc sme sa v nej nezdržiavali a po krátkom občerstvení sme sa radšej vydali na cestu späť.

Krásne pohľady nám poskytli ľadopády v Úzkej doline.

Aj keď sme ku kolibe pod Klinom nevyšli, cieľ veľkonočnej prechádzky sme splnili, veď sme prešli 7,3 km s prevýšením 335 m v nepriaznivom počasí a po dlhom čase sme zase navštívili kolibu na Sigoti, ktorej bolo bez nás určite smutno☺.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*