Jarná vychádzka

V nedeľu 23. apríla nám  počasie veľmi prialo a konečne sme si mohli nohy rozohriať na skutočne jarnej vychádzke.

Začali sme ju na Kokavskom Moste, odkiaľ sme vystúpali na lúku pod Trsteníkom.  Pohľad na Kriváň, pokochanie sa lúkou plnou podbeľu a po chvíli sme už kráčali tatranskou magistrálou k odpočívadlu pred Bystrou dolinou. Krátky oddych sme využili na doplnenie tekutín, niektorí na rýchly zber podbeľu a ideme magistrálou ďalej.

Piati z nás sa predsa len rozhodli nevynechať možnosť vystúpiť na vyhliadku na začiatku Bystrej doliny. Výstup bol síce trochu strmší, nie však dlhý a tak po chvíli sme sa už mohli kochať pohľadom na Kriváň, severovýchodnú časť Liptovskej kotliny a východný veniec Nízkych Tatier.

Príjemná prechádzka po magistrále rýchlo ubiehala a ani sme sa nenazdali a už sme prechádzali popri chate Jednoty baptistov, z ktorej sa šírila šteklivá vôňa vyprážaných rezňov. To naše žalúdky jasne signalizovali, že už aj my do nich niečo potrebujeme. Našťastie za chvíľu sme už boli v ATC, kde už rodina Balažicová pripravovala pre nás občerstvenie. Určite dávno už všetkým tak nechutila pečená klobása no a ku nej chladené pivo (pravdaže 10 stupňové☺) a pre našich vnukov džús.

Krásna prechádzka, krásny deň a výborná nálada všetkých.

A čo bola naša najväčšia radosť ? Určite šesť našich vnukov, ktorí sa našej akcie aktívne zúčastnili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*