Osobitá – Rákoň – Tatliakova chata

     Našim cieľom v nedeľu 14. augusta bola jedna z dominánt Oravy Osobitá (1687 m.n.m), ktorá nás lákala najmä nádherným výhľadom z nej. Pri strmom stúpaní do sedla pod Osobitou, sa však naše nádeje na krásny výhľad postupne znižovali a po dosiahnutí sedla, boli definitívne pochované. Hustá hmla a mokrá tráva nás definitívne od výstupu odradili. A tak so zanechaním dlhu voči Osobitej sme sa po hrebeni vydali na cestu smerom k Rákoňu. Počasie sa postupne umúdrilo a po necelej hodine sa nám od chrbta začala vysmievať aj Osobitá, ktorú sme mohli obdivovať už v plnej kráse.

     Na Lúčnej (1653 m.n.m) sme sa rozdelili na tri skupiny. Prvá sa rozhodla ísť preskúmať chaty PTTK na Chocholovskej poľane do Poľska a na Slovensko sa späť prehupnúť cez Končistú do Račkovej doliny. Druhá pokračovať cez Rákoň na Volovec (2063 m.n.m) a najpočetnejšia tretia zísť cez Rákoň (1876 m.n.m)  na Tatliakovu chatu do Roháčskej doliny.

     Ciele splnili úspešne všetky tri skupiny. A aj napriek dlhu, ktorý sme si urobili u Osobitej, mohli sme po návrate konštatovať: „Bola to zasa krásna vydarená akcia“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*