Ľubochnianska dolina a chata pod Borišovom

V stredu 7. júla si ôsmi členovia nášho klubu určili za cieľ svojej cyklotúry jednu z najdlhších dolín Ľubochniansku. Zároveň si predsavzali, že ak všetko dobre pôjde, vyjdú si aj na pivko na chatu pod Borišovom (1312 m.n.m).

Cesta cez dolinu je výborná a tak sme bez akýchkoľvek problémov zdolali na bicykloch s dvomi krátkymi oddychmi 24 km. Prvé zastavenie bolo v polovici doliny a pri Tajchu sme sa zastavili, aby sme sa stretli s našim členom Miškom, ktorý nám išiel oproti z turčianskej strany.

Z bicyklov sme na konci doliny zosadli a peši po žltej turistickej značke sme sa vydali ku chate pod Borišovom. Po strmšom nástupe sa nám konečne otvorila scenéria vrchov Veľkej Fatry od Smrekovice, cez Skalnú alpu, Rakytov, Minčol, Ploskú, Suchý vrch, Borišov, Šoproň a Javorinu. No a ku tomu tie nádherné „pašienky“, ako zvykneme my Liptáci hovoriť. Jednoducho krása Veľkej Fatry.

Po krátkom posedení pri chate a vypití dobre vychladeného piva (okrem najmladšieho účastníka Miška, ktorý si dal samozrejme len kofolu), sme sa vydali na cestu späť. Piati na liptovskú stranu a Miško, ktorý si vyniesol bicykel na chatu na turčiansku stranu. Ubehla rýchlo a ani sme sa nedazdali a boli sme pri bicykloch. No a potom už len super 24 km zjazdu do Ľubochne.

Bez akéhokoľvek preháňania. Krása jazdy na bicykloch a pešej turistiky v lone zakvitnutej Veľkej Fatry.

Celkom túra merala 52 km s celkovým prevýšením 1019 m, z toho na bicykloch 48 km s prevýšením 540 m.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*