Ferrata Dve veže

V pláne na tento rok sme mali ferratu Skalka. Keďže však bola v tomto roku otvorená ferrata Dve veže v Liptovských Revúcach, povedali sme si, že najprv musíme poznať cesty, ktoré máme doma v Liptove a potom pôjdeme ďalej.

V piatok 18. októbra sme sa na akciu vydali z Pribyliny traja a v Ružomberku sa k nám pripojil Michal Frank, ktorý už ferratu poznal.

Keď sme po príchode do Revúc ku Dvom vežiam uvideli v kolmých stenách nalepených ľudí, naše pocity boli dosť zmiešané, či to dokážeme prejsť. Spoliehali sme sa najviac na Michala a jeho slová: „Chlapi v pohode“.

Po natiahnutí sedákov a prvom strete so skalou a istiacim železom nás pocity neistoty nejako opustili, alebo už nebol čas na ne myslieť a stúpali sme len hore.

Na veže vedie päť ciest a je ešte možnosť kombinácie. Pre začiatok sme zvolili najľahšiu a postupne sme prechádzali na ťažšie. Ani sme sa nenazdali a bez oddychu sme absolvovali všetky cesty. Išlo nám to bez problémov, preto sme nakoniec ešte jednu cestu skombinovali.

Čo bolo najťažšie ? Keď sme museli zavesení na lane a čakať na lezcov,  ktorí boli nad nami a postupovali pomaly. Ináč to bolo veľmi krásne aj keď poriadne „vzdušné“.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*