Silvestrovský výstup

Na minuloročnom jubilejnom 25. ročníku výstupu ku kolibe pod Klinom nám neprialo počasie a museli sme sa z Prostredného pre fujavicu vrátiť.  Počasie tohto roku bolo naopak ku nám veľmi vľúdne pri výstupe, no pri návrate nám tak trochu aj pomohlo v rýchlosti zostupu, lebo ťažké snehové mraky, ktoré sa tiahli hore dolinou a zosilňujúci vietor, nám pokoj nepridávali.

Po Prostredné to bola skutočne prechádzková cesta, po Studenú vodu dokonca čerstvo vyplúžená. Nám „bosonohým“ turistom výstup uľahčila, ale skialpinistov pripravila o krásu pohybu na snehu.

Námahu výstupu sme začali cítiť až od Prostredného, kde sme sa v čerstvom snehu prebárali až vyše kolien. Napriek tomu  bol výstup v slnečnom počasí krásny, veď prísť ku kolibke na Silvestra bez námahy, by sa určite nikomu nerátalo.

Nakoniec sa nás pri kolibke zišlo vyše štyridsať. Presný počet sa určiť ani nedá lebo jedni prichádzali a druhí odchádzali, alebo sa poberali ešte vyššie. Na spoločnú fotografiu sa však podarilo zhromaždiť 27 účastníkov.

Po vzájomnom počastovaní koláčmi, slaninou, klobásou a samozrejme aj kalíškom páleného, sme sa vydali na cestu späť.

A aký by to bol silvestrovský výstup bez dobrej kapustnice v pohostinstve u Líbika, kde sme celý výstup znovu prebrali.☺

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*