Prvé otvorenie studničky

Po úspešnom ukončení projektu Sila horských bystrín v minulom roku, sme sa rozhodli otvoriť v sobotu 18. mája slávnostne po prvýkrát studničku – minerálny prameň Vajcovka.

Naše obavy, ako akcia skončí a či sa stretne s úspechom, sa ukázali ako úplne zbytočné.

Po upršanom týždni sa počasie na nás usmialo hneď na našich dvoch za sebou idúcich akciách. V sobotu sa vydarilo obzvlášť, keď slnko na nás svietilo celý deň.

Pri prameni sa nás zhromaždilo viac ako šesťdesiat. Krásu slávnostnému otvoreniu dodali členovia Divadelného súboru KLÁSOK a pri speve pesničky Kopala studienku … nám nabehli od dojatia aj zimomriavky na chrbte.

Účastníkov bolo toľko, že aj guláš sme museli variť v dvoch kotloch a hlavní kuchári sa pri nich mohli slovne doberať, ktorí bude lepší. Dobré boli oba, o čom svedčili aj pochvaly zo strany účastníkov.

Akciu uskutočnil náš klub v spolupráci s DS KLÁSOK. Ako hostia medzi nás zavítali naši už stáli parťáci členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Pribyline.

Po skončení akcie sme jednoznačne konštatovali, že išlo o akciu vydarenú a na budúci rok ju určite spoločne uskutočníme znovu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*