Pribylinský lyžiarsky pochod

V nedeľu 4. marca sa nám vydarila  akcia, ktorú sme z plánu na tento rok už vypustili a to Pribylinský lyžiarsky pochod. Snehové podmienky na jeho tradičnej trati priaznivé neboli, preto sme sa spontánne rozhodli vyskúšať novú trať vedúcu po lúkach pod Plieškom. Do lyžiarskej trate sme zaradili vyše trojkilometrové koliesko, ktoré si každý účastník mohol prejsť ľubovoľne niekoľkokrát.

Nášmu rozhodnutiu dokonale prialo počasie a tak sa lyžovačka na lúkach pod Plieškom stala skutočným pôžitkom. Mierne stúpania a klesania trate pôžitok ešte zvýšili. No a po „lúčnom lyžovaní“ sa jednoducho napojili účastníci na klasickú trať popri Kyslej vode cez Vesník do Pribyliny.

Pochod by nebol úplný, keby mu chýbalo tradičné občerstvenie v pohostinstve U Líbika. Popri párkach si mohol každý účastník doplniť vypotené tekutiny pri behu chutným čajom, ktorého druh bol vtipne označený smajlíkmi.

Pochod sme organizovali ako možno poslednú možnosť na bežecké lyžovanie tejto zimy v našej obci. A skutočne sa zdá, že predpoveď meteorológom vychádza a so snehom sa začíname po nedeli definitívne lúčiť.

Záverom ešte jednu vec. V priebehu týždňa sa nám podarilo vďaka obetavému prístupu našich členov zorganizovať dve akcie pre verejnosť. Bez akejkoľvek samochvály sa domnievame, že všetci ktorí sa ich zúčastnili, si z nich odnášajú  radosť z pohybu a z krásy zimnej prírody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*