KPTL deťom

Po dlhšom čase v sobotu 24. februára opäť ožila zimná Stráň vravou zabávajúcich sa na snehu. Práve s týmto cieľom sme zorganizovali „Sobotu na snehu pre deti“. Bol to spontánny nápad Táni, ku ktorému sa ihneď pripojili ďalší ochotní členovia klubu, ktorí si predovšetkým chceli overiť, či aj o akcie tohto druhu je v našej obci záujem. A záujem, napriek minimálnej reklame akcie, sa potvrdil.

Aj keď pre deti pripravili členovia malé súťaže na snehu, najväčší záujem bol najmä o prevezenie sa na snežnom skútri Buran, ktorý ešte dýchal novotou. Za deti sa s veľkou radosťou posadili na skúter aj ich starí rodičia, ktorí si tiež aspoň na krátkom úseku chceli vyskúšať zážitok z jazdy po snehu.

Pri jazde dole svahom Stráne využili spúšťajúci sa nielen pripravené igelitové vrecia a snežné lopáre, ale všetko čo bolo po ruke. Nikomu nevadili mäkké pristátia v závere jazdy a ani kotrmelce v snehu. Hlavne, že bola zábava.

Nielen členovia klubu turistov, ale aj všetci, ktorí na akciu prišli sa presvedčili, že stačí dobrý nápad a pekná akcia je na svete. Bola  prvou a určite nie poslednou. Takže o rok dovidenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*