Jánska vatra

Z pálenia jánskej vatry chceme vytvoriť v našej obci tradíciu a po jej treťom uskutočnení si môžeme povedať, že sa nám to tak trochu aj začína dariť. Pálenie by malo byť akciou, na ktorej by sa mal stretávať čo najväčší počet obyvateľov našej obce, aby sme sa spoločne na chvíľu porozprávali o krásach, ale aj problémoch nášho života.

Pri príprave tohtoročného, ktoré sme organizovali 23. júna, sme mali najväčšiu obavu z nepriazne počasia, keď sme sa obávali, či celú našu prípravu nezmarí dážď. Nakoniec sa počasie predsa len umúdrilo a od zapálenia vatry až do jej dohorenia nespadla ani kvapka, aj keď teplota bola skôr jesenná ako letná. Stačilo sa však trochu priblížiť k horiacej vatre a tepla bol dostatok.

Určite nikto, kto na jej pálenie prišiel neľutoval a našiel si potešenie v zábave, ktorú organizátori pripravili. A kto boli organizátori ? Predsa tí istí, ako v predchádzajúce roky a to spoločne Klub pribylinských turistov a lyžiarov, Dobrovoľný hasičský zbor a Divadelný súbor KLÁSOK. Určite všetkým organizátorom za prípravu akcie patrí vďaka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*