Cyklotúra do Tichej doliny

V nedeľu ráno 11. augusta sme sa rozhodli pre plánovanú cyklotúru traja členovia klubu a k nám sa pridali aj dvaja nečlenovia Betka s Tónom.

V čase plánovaného odchodu však začalo pršať a tak sme sa rozhodovali po prvý raz, či túru vôbec uskutočníme, alebo to radšej zabalíme. Dážď však ustal a tak sme sa vydali na Podbanské s tým, že tam „uvidíme“. Na Podbansku sme sa rozhodovali po druhý raz, či by sme nemali zmeniť plánovaný cieľ cyklotúry, lebo v noci spadlo 16 mm zrážok a poľné cesty, po ktorých sme mali ísť budú značne rozmočené. Po zvážení sme dali prednosť asfaltovej ceste a cieľ cyklotúry sme zmenili na Liptovský Košiar v závere Tichej doliny.

Naše rozhodnutie sa ukázalo správne. Od Tábora už svietilo slnko, ktoré nám pridalo chuť šlapať veselšie do pedálov. Po minutí pútača pred Tomanovou dolinou sa  celá dolina ukázala v plnej kráse. Ani sme nezbadali a boli sme v cieli našej cesty pri odpočívadle nad Liptovským Košiarom. Neboli sme sami, ktorí sme sa rozhodli pre túto trasu, lebo cestou dolu sme stretli veľa cyklistov, ktorých cieľ cesty bol ten istý.

Keď sme sa po skončení cyklotúry lúčili, spoločne sme konštatovali, že bola krásna. Mala dĺžku 45,5 km a prevýšenie 574 m.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*