Banská Štiavnica – Štiavnické vrchy

Zámer, ktorý sme si vytýčili v nedeľu 30. júla pre akciu Banská Štiavnica – Štiavnické vrchy a to podzemie – zem – vzduch – voda sa nám podarilo k našej radosti splniť do bodky.

Po príchode do Banskej Štiavnice sme ako prvé spoznali jej podzemie, keď sme navštívili v múzeu v prírode baňu Bartolomej. V bani sme sa zoznámili nielen so spôsobmi dobíjania striebornej a zlatej rudy, ale uvedomili sme si aj nesmierne ťažké pracovné podmienky baníkov v dávnych dobách dolovania zlata a striebra.

Následne naše kroky smerovali na legendami opradený vrch Sitno (1009 m.n.m). Výstup,  ktorý sme pri plánovaní brali viacmenej ako prechádzanie sa „po pašienkach“,  nás prekvapil svojou strmosťou. Odmenou za vynaloženú námahu nám bol krásny výhľad do širokého okolia. Cestou späť sme sa zastavili na zrúcaninách hradu Sitno.

Prirodzenú potrebu schladenia sa, sme našli na Počúvadlianskom jazere, v ktorom sme sa nielen príjemne schladili, ale si aj zaplávali. Najodvážnejším sa ukázal najmladší člen Maťko.

No a na záver prišla prehliadka krás historickej Banskej Štiavnice.

Tej krásy bolo na jeden deň skutočne veľa. Preto dúfame, že sa do Banskej Štiavnice a Štiavnických vrchov ešte raz určite vrátime.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*